Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır Fan Clup

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 

En büyük hayalim müzikal oynamak

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Ozlem
Admin

Ruh Hali :
Takım :

MesajKonu: En büyük hayalim müzikal oynamak   Perş. Şub. 05, 2009 9:02 pm

''Yaprak Dökümü'' dizisinin Leyla’sı Gökçe Bahadır, rolünden çok memnun ama gönlündeki aslan, dansın, şarkının ve oyunculuğun bir arada olduğu bir müzikalde oynamak

Radyo programcılığı yaptığı sırada, çocuk programı sunmaya başlayan, ardından sürpriz bir şekilde ''Hayat Bilgisi'' dizisinin kadrosuna giren ''Törpü'' rolüyle dikkat çeken Gökçe Bahadır, şimdilerde Kanal D’nin sevilen dizisi ''Yaprak Dökümü''nde oynadığı Leyla karakteriyle izleyenleri büyülüyor. Kocasını kız kardeşi Necla’ya kaptırınca ruhsal tramva geçiren ve aylardır üstünden çıkarmadığı pembe paltosuyla ekran başındakileri gözyaşlarına boğan Gökçe Bahadır rolünü çok sevdiğini ve paltoyu çıkardığı an her şeyin biteceğini söylüyor.

''Yaprak Dökümü''ne başlarken rolünüzün bu denli ön plana çıkacağını ve ilgi göreceğini bekliyor muydunuz?

''Hayat Bilgisi''nden sonra gelen projeleri seçmekte çok zorlandım. Çünkü benim konumumda biri için iyi bir çıkış yapmıştım. Çok iyi bir iş yapmam gerektiğini düşünüyordum. ''Yaprak Dökümü'' teklifi geldiğinde içinde olmam gereken iş bu dedim. Evin kızlarından biri olacaksın demişlerdi. Leyla olacağım bile belli olmadan kabul etmiştim projeyi. Leyla karakterini oynayacağım belli olduktan sonra romanı bir daha okudum. Dizi başladığında insanlar ''Biz bu romanı biliyoruz'' diye ön yargıyla yaklaştılar. Sonra oyunculuklar, hikâyenin işlenişi çok hoşlarına gitti ve hak ettiği yeri buldu. Kendi rolümün bu duruma geleceğini hiç düşünmüyordum. Rolü iyi yapabilmek için çok çaba sarfediyorum. Bu konuma gelmesi beni çok mutlu etti.

Leyla karakterinin oyunculuk kariyerinizdeki yeri nedir sizin için?

Leyla hayatımın rolü, benim için çok önemli bir basamak, çıkış noktası oldu. Rolüm çok dişi. O anlamda çok avantajlıyım. Zor bir rol olduğu için öne çıktı ve insanlar benden bahseder oldu.

Anne ve babanız sizi ekranda gördüklerinde tepkileri nasıl oluyor?

Çok fenalar. Annem ''Şu dizide oynadığına sevineyim mi, üzüleyim mi bilemiyorum. Seni izleyemiyorum'' diyor. Bazı sahnelerde annem kriz geçiriyor resmen. Mendilini alıp öyle televizyon karşısına geçiyor. Babam da aynı şekilde gözleri yaş içinde izliyor. Ailecek çarşamba günleri hep birlikte ağlıyoruz. Ben de daha çok Halil Abi’nin ve Bennu’nun sahnelerinde ağlıyorum. Dizi bittikten sonra üstümüzden kamyon geçmiş gibi oluyoruz. Etrafımdaki arkadaşlarımda benimle dalga geçiyorlar. ''Çok komik görünüyorsun'' diyorlar.

Kariyer olarak hayalleriniz var mı ilerki yıllar için?

İçimde kopan fırtınaları kimse bilmiyor derler ben o durumdayım. En büyük hayalim bir müzikalde oynamak. Dansın, şarkının ve oyunculuğun bir arada olduğu bir projede yer almak istiyorum. Öyle bir heyecanım, öyle bir enerjim var. Ayrıca bir sinema filminde kendimi görmeyi çok istiyorum. Önümüzdeki günlerde bir çocuk programına başlayacağım. Çocukları çok seviyorum.

Çalışmayı hayal ettiğiniz bir yönetmen ya da oyuncu var mı?

Sinema filmim olursa Çağan Irmak’la çalışmayı çok isterim. Onun hayal gücünü ve tarzını çok beğeniyorum. Oyuncu olarak Haluk Bilginer’di ama onunla kısa süre de olsa çalıştım, kursağımda kaldı. Perran Kurtman derdim onunla da oynadım. Demet Akbağ, Derya Alabora ve Vahide Gördüm’le oynamak isterim. Fikret Kuşkan, Erkan Can ve Şener Şen’le oynamak isterdim.

Takip ettiğiniz diziler neler?

Takip edemiyorum ama iş başladığı zaman bakıyorum. Nedir, ne yapılmış diye. Son zamanlarda herkesin dilinde ''Bıçak Sırtı'' dizisi var. Oyuncular adına izliyorum o diziyi. Çünkü oyunculuk olarak çok hoşuma gidiyor onları seyretmek. Tüm oyuncular çok iyi. Bu sene daha iyi işler yapılıyor diye düşünüyorum.

Oyunculuk dışında neler yapıyorsunuz. Uğraştığın bir iş var mı?

Çok yakın zamana kadar spor yapıyordum yüzüyordum ama yoğunluktan dolayı ara verdim. Yapmak istediğim çok şey var aslında. Öncelikle bir dans kursuna başlayacağım. Sesimle ilgili eğitim almak istiyorum. Sesimi seviyorum ve daha iyi kullanmayı istiyorum. Bir enstrüman üzerine yoğunlaşmak istiyorum çünkü müzikle aram çok iyi. Bir anlamda bundan sonra kendime yatırım yapacağım. Bir oyuncunun zengin olması gerektiğini düşünüyorum. Haldun Dormen’le tanıştım. Son günlerde onun peşinde geziyorum. Onun provalarına gidiyorum. İzliyorum, gözlemliyorum. Haldun Hoca’yla bir müzikal yapacağız diye konuşuyoruz.

Çağan Irmak ile çalışmak isterdim

''Çalışmayı hayal ettiğiniz bir yönetmen ya da oyuncu var mı?'' sorusuna Bahadır şu yanıtı veriyor: ''Sinema filmim olursa Çağan Irmak’la çalışmayı çok isterim. Onun hayal gücünü ve tarzını çok beğeniyorum. Oyuncu olarak Haluk Bilginer’di ama onunla kısa süre de olsa çalıştım, hevesim kursağımda kaldı.''

11.10.2007 / Milliyet
http://gokcebahadir.forumn.org

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası